Dějiny čar a kouzel - Hodina č.4 (1.11.2017)

1. listopadu 2017 v 16:23 | Matylda Wilson
Jelikož jsme minule psali test, musíme si tentokrát trochu pospíšit. Máme tu 14. a 15. století.
14. století

Upalování čarodějnic. Kouzelnický svět se začal stále více a více oddělovat od mudlovské společnosti. Mudlové se báli obzvláště kouzel, ale nebyli moc dobří v jejich rozpoznávání, aby dovedli prokázat podezřelé čarodějnice. Vendelína Výstřednice si v upalování našla naprostou zábavu, takže se v různých převlecích nechala chytit celkem 47 krát. Použila Ohněvzdoucí zaklínadlo, aby ji ochránilo od ohně.

Německá hra na košťatech - Stichstock vymizela.
Burdock Muldon se stal šéfem Kouzelnické Rady Zlatonka začala v Británii s populací rapidně klesat. Populace Zlatonosek klesla díky jejich lovení a používání se ve Fafmrpálu.
Elfrida Claggová se stala šéfkou Kouzenické rady. Nahradila Burdocka Muldoona a označila Zlatonosku jako chráněný druh, zakázala její používání ve Famfrpálu. Také zkoušela ustanovit standard, který by dal zvířatům legální práva jako "bytostem", ale její pokusy selhaly.
Bowman Wright vynalezl Zlatonku, aby nahradila Zlatonosku ve Famfrpálu. Zlatonoska je nyní zvláštním chráněným druhem a proto není její použití v zápasech dále legální.
Tento rok také vyšla kniha Fafmrpál v průběhu věků, i přes to, že Kouzelnické karty uváději datum narození Bowmana Wrighta v roce 1492.
1312 Založen famfrpálový tým Wimbournských vos (Británie, Wimbourne)
1320 Narodil se Famfrpálový rozhodčí Cyprian Youdle
1326 Vynálezkyně Letaxu, Ignatia Wildsmith, umírá
Narodil se Nicolas Flamel. Tento rok je založen na faktu, že v roce 1991 oslavil Nicolas Flamel své šestisté šedesáté páté narozeniny minulý rok
1333 Narodila se Perenella Flamelová
1342 Narodila se Chaunce Oldridge (první osoba, která zemřela na dračí neštovice)
1357 Cyprian Youdle zabit během famfrpálového zápasu. Rozhodčí z Norfolku. Youdle byl zabit kletbou rozzuřeného fanouška během zápasu
1362 Kouzelnická rada zakázala všechny famfrpálové zápasy v blízkosti měst anebo vesnic v okruhu 50 mil
1368 Kouzelnická rada zakázala všechny famfrpálové zápasy v blízkosti měst anebo vesnic v okruhu 100 mil
1379 Chauncey Oldridge, první oběť dračích neštovic umírá
1385 První zaznamenaný famfrpálový zápas v Irsku. Souboj mezi irskými čaroději a týmem z Lansashireu; je to známo díky zápisům Zachariáše Mrzouta.
1390 Narodil se Gifford Ollerton, slavný vrah obrů
1391 Narodila se slavná soubojnice Alberta Toothill
1398 Zachariáš Mrzout popsal Famfrpál v té nejranější známé podobě, hru, která měla blízko k nynějšímu modernímu Famfrpálu

15. století

1400 Famfrpál se rozšířil do Evropy. Infolfr Iambický z Norska a Malécrit (darmatik) z Francie psal o famfrpálových zápasech v různých zemích, což dokazovalo, že hra se rozšířila po Evropě již v těchto letech. Ve Famfrpálu se nejprve používaly místo Potlouků, tehdy Krváků jen očarované kameny ve tvaru koule, a ty se díky očarovaným holím pak rozpadaly, takže po hřišti létal nespočet očarovaných drobných kamínků - štěrk. V 15. Století tudíž vznikly dnešní Potlouky.
1402 Založen famfrpálový tým Caerphillské Katapulty
1419 Zpřísnění hraní Fafmrpálu. Kouzelnická rada vydala zákon, podle nějž se Famfrpál nesmí hrát "kdekoliv v blízkosti čehokoliv, kde by hrozila i nejmenší pravděpodobnost, že to zahlédne nějaký mudla…"
1422 Založen famfrpálový tým Wigtownských tuláků, skládající se ze sedmi dětí řezníka Wlatera Parkina
1429 Narodil se Burdock Muldoon (podle kouzelnických karet, je to ovšem nejspíše mylné, jelikož v knize Fantastická zvířata a kde je najít se píše, že Muldoon byl šéfem Kouzelnické rady v letech 1300)
1430 Celobritská kouzelnická soutěž v soubojích. Soutěž vyhrála Alberta Toothillová, která porazila favorita, Samsona Wiblina díky použití trhací kletby
1441 před rokem 1441 Gillford Ollerton zabil obra Hengista z Hornodvora (Hengist of Upper Barnton) Gillford Ollerton, slavný vrah obrů, zemřel
1443 Narodil se proslulý čínský expert na dračí plemeno Čínského ohniváče, Quong Po
1447 narodil se Yardley Platt, slavný seriový vrah skřetů Narodil se Štístko Včelička, vynálezce Povzbuzovacího kouzla
1448 Budrock Muldoon se stal šéfem Kouzelnické rady. Na pozici vydržel do roku 1450, kniha Fantastická zvířata a kde je najít tvrdí, že Muldoon byl na této pozici o století dříve, možná další chyba či rozdíl anebo nějaký jiný Budrock Muldoon
1467 Narodila se Daisy Dodderidge, zakladatelka Děravého kotle a jeho první hospodyně
1473 První ročník Famfprálového mistrovství světa. Finální zápas mezi Transylvánií a Flandry. Hra se zapsala do historie tím, že v tomto zápasu bylo překročeno všech sedm set famfrpálových faulů.
1483 Alberta Toothillová, slavná Kouzelnická bojovnice, zemřela
1486 narodil se Kornelius Agrippa, slavný spisovatel
1490 Burdock Muldoon, šéf Kouzelnické rady, zemřel
1492 Narodil se Bowman Wright (ačkoliv Kouzelnické karty tvrdí, že se narodil v roce 1492, kniha Famfrpál v průběhu věků říká, že vynalezl zlatonku v roce 1300. Obojí může být správné, a proto jsou oba roky v časové ose) Řijen; Sir Nicolas de Mimsy-Porpingotn byl skorosťat
1493 Narodil se Paracelsus - celým jménem Auroleus Phillipus Theophrastus Bombastus von Hohenheim se narodil ve ŠvýcarskuDOMÁCÍ ÚKOL: 14. a 15 století byla plné famfrpálových týmů. Váš domácí úkol je vymyslet si svůj vlastní tým a stručně ho popsat. Byl by úspěšný, kdo by v něm hrál a kdo by měl šanci se do vašeho týmu dostat. Vemte v úvahu tehdejší pravidla famfrpálu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama