Dějiny čar a kouzel - Hodina č.3 (18.10.2017)

18. října 2017 v 19:23 | Matylda Wilson

11.,12. a 13. století

Dnes se posuneme dál v čarodějných dějinách. Příští týden (tedy 25.10.) budeme psát test. Proto se dostavte do Astromonické věže v 18:00. Test zabere jen pár minut. Pro ty co se dostavit nemohou, nechť napíšou na e-mail HP-rpgskola@atlas.cz a dohodneme se.


11. století našeho letopočtu

Brzo po 1000 let našeho letopočtu Vytvoření Tajemné komnaty. Rostoucí hádka mezi Godrickem Nebelvírem a Salazarem Zmijozelem nabyde na síle, Zmijozel beze slova opustí po vytvoření Tajemné komnaty Bradavice.
Počátky Famfrpálu (Británie, Queerditch Marsh) Gertie Keddle, žijící blízko Queerditch Marsh, píše o nějakých místních čarodějkách a kouzelnících, jak hrají nějakou novou hru na košťatech; po několik následujících století se tato hra rozvine na Famfrpál, jak jej známe dnes.
Tragická Skotská báseň napsaná o hře Creaothceann. Báseň vypráví o dvanácti můžích, jenž hrají okolo Creaothceannu během kterého (doslova) "deset z nich je předurčeno zemřít"
1014 Narodil se Fulbert Vystrašený
1097 Fulbert Vystrašený umírá. Slavný je pro tak velkou zbabělost, že se nikdy neodvážil vyjít z domu. Zemřel, když mu selhalo Ochranné kouzlo a spadla na něj střecha.

12. století

1105 Nakreslen Stichstock (Evropa, Německo) - Slavná malba Günther der Gewlttätige is der Gewinner (Gunther zuřivým je vítězem) je nakreslena, zobrazuje hru Stichstock
1107 Guthrie Lochrin ze Skotska píše o nepohodlném řízení košťat
1112 Narodil se Wilfred Elphick
1163 Založení týmu Puddlemereští spojenci - Fafmrpálový tým se stal nejstarším týmem v Britské a Irské Famfrpálové lize
1199 Wilfred Elphick byl první kouzelník, jenž byl pohlcen africkým třaskavcem

13. století

1202 Narodila se Bridget Wnlocková, slavná věštkyně z čísel - jako první založila a popsala magické vlastnosti čísla sedm
1203 Založen tým Holyheadské Harpyje (Británie, Wales, Anglesey) - famfrpálový tým, jenž má tradici, že do týmu přijímá pouze čarodějky
1227 Narodila se Ignatia Wildsmithová, vynálezkyně Letaxu
Před r. 1269 Barberus Bragge se stal šéfem kouzelnického sdružení.
1269 Zlatonoska byla představena u famfrpálového zápasu, šéf Barberus Bragge z kouzelnického spolku. Nabídnul hodnotu 150 galeonů tomu hráči, který ji jako první chytí - tato nová pozice byla přidáná do famfrpálového týmu - "lapač", který měl za úkol chytit Zlatonku, a až teprve pak měla být hra ukončena.
1285 Slavná věštkyně čísel (numeroložka) Briget Wnelocková umírá
1289 Vzniklo Mezinárodní sdružení kouzelníků Starostolce
1291 Založen famfrpálový tým Kenmarská Káňata (Irsko, Kenmare)
1292 Založen famfrpálový tým Pýcha Portree (Británie, Skotsko, ostrov Skye, Portree)
asi 1294 První Turnaj Tří kouzelníků. Tradice začala se střemi kouzelnickými školami v Evropě - Krásnohůlská akademie, Kruvalský institut a Bradavická škola čar a kouzel. Pokračovala po mnoho století
1296 Mantichora někoho pokousalaDomácí úkol pro tentokrát není. Minulý odevzdali pouze dva studenti. Pilně se učte na test.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kulmale Kulmale | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 16:03 | Reagovat

Pokrasnenie armpit brings inconvenience, pain when moving. To delay trip doctors should not. Lump under the muscle cavity may turn out to be cancer disease. However often it is consequence regular use antiperspirants with aluminum, violation rules personal hygiene, excessive sweating. Redness triggers narrow clothing, infected razor-affiliation, the infection.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>lump under armpit hurts</a>  
Pain under the arm, inflammation, lump getting hot? This is the ulcer that should cut from the surgeon, then drink antibiotics. first stage cost lotions, anti-inflammatory drugs. When the process switched to second stage, the required surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama