27. 9. 2017 Dějiny čar a kouzel

27. září 2017 v 17:09

Založení Bradavic

V roce 993 se sešli 4 nejlepší kouzelníci té doby - Gordic Nebelvír, Salazar Zmijozel, Rowena z Havraspáru a Helga z Mrzimoru. Dali si za ůkol vychovat mladé kouzelníky a brali si do své školy chlapce a děvčata z nejlepších rodin.

Gordic Nebelvír
Založil nebelvírskou kolej a dal do jejího znaku lva, kterého používal jako svého patrona. Jeho kolejními barvami je červená a zlatá. Duchem jeho koleje je Sir Nicholas de Mispy-Porpington, který zemřel 31. října 1492 na popravišti, kde mu nedosekly celou hlavu a on je známý pod jménem Skorobezhlavý Nick. Kolej se nachází v severní věži a její vchod střeží buclatá dáma, která pouští dovnitř jen studenta, který zná heslo.

Salazar Zmijozel
Založil zmijozelskou kolej a přidal do jejího znaku zmiji, protože uměl mluvit s hady. Barvy koleje jsou zelená a stříbrná. Duchem koleje je Krvavý Baron, který zemřel, jelikož zabil dceru Roweny z Havraspáru. Kolej se nachází ve sklepeních hradu.

Rowena z Havraspáru
Založila havraspárskou kolej a přidala do jejího erbu orla, který byl jejím patronem. Kolejními barvami jsou modrá a hnědá. Nachází se v západní věži hradu. Jejich kolejním duchen je Šedá dáma, která byla zabita krvavým baronem. Abyste se dostali do koleje musíte odpovědět na otázku, bude-li se zdát klepadlu dost chytrá pustí vás dovnitř, jinak musíte počkat na někoho, kdo odpověd zná.

Helga z Mrzimoru
Založila mrzimorskou kolej a přidala do jejího erbu jezevce, který byl jejím patronem. Kolejními barvami je černá a žlutá. Duchem Mrzimoru je Tlustý mnich. Nachází v blízkosti hradní kuchyně.

DOMÁCÍ ÚKOL PRO STUDENTY: První hodina je bez domácího úkolu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 27. září 2017 v 17:43 | Reagovat

Jen malá oprava - není to Gordic, ale Godric. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama